Bakan Kamuda Evden Çalışmanın Olmayacağını Söyledi

Bakan Kamuda Evden Çalışmanın Olmayacağını Söyledi

Hazine ve Maliye Bakanı, Anadolu Ajansı’nın yaptığı Özel Yayını'na katılarak gündeme ilişkin olan açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, özel durumlar haricinde dışında kamuda evden çalışmanın mümkün olmayacağını duyurdu. Ayrıca sokağa çıkma yasağının söz konusu olmayacağını duyurdu. 

EVDEN ÇALIŞMA OLMAYACAK

Özel durumlar haricinde ise kamuda evden çalışma olmayacaktır. Mart ayında meydana gelen yavaşlama ile birlikte ilk çeyrek beklentilerin üzerindedir. Fakat büyüme hedeflerinde hiçbir sıkıntı yoktur. Türkiye’nin böyle bir küresel sorunda en ihtiyaç duyulan alt yapıya sahip olduğunu söyleyen Albayrak, bu zor günlere en güçlü giren ülke olduğumuzun altını çizdi.  

Çin’den sonra korona virüsünün en çok etkilerinin göründüğü Avrupa, evden çalışmayı başlattı bunun nedeni Avrupa’da virüs salgınından çok korku hakim. Şu an için Türkiye ekonomisinde bir risk görmediğini açıklayan Albayrak, bütçe sıkıntısının olmadığının altını çizdi. 

SOKAĞA ÇIKMA YASASI GÜNDEMİMİZDE YOK

Sokağa çıkma yasağının şuan için gündem içerisinde olmadığını söyleyen Bakan, finansmana ve likiditeye erişimin sorun oluşturmadığını bildirdi. Her markette yeterli stokun olduğunu ve vatandaşın ürünlere ulaşabildiğini söyledi.


HABER ETİKETLERİ bakan açıkladıkorana virüsle mücadele

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama