Bakan Turhan’dan Sağlık Çalışanlarına Müjde

Bakan Turhan’dan Sağlık Çalışanlarına Müjde

Yeni tip korona virüs salgınına karşı savaş gösteren sağlık çalışanları için kolları sıvayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, hastaneye gitmek için zorluk çekmesinler diye Ankara’da Başkentray, İstanbul’da Marmaray ve İzmir'de de İzban'da dün itibari ile ulaşımın ücretsiz olduğunu duyurdu.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve bütün dünya ülkelerini etkisi altına alan korona virüs salgını bildiğimiz üzere Türkiye’de de etkisini ciddi anlamda gösterdi. Yeni tip korona virüse yakalanmış olan hastaların iyileşmesi için büyük çaba harcayan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Bakan Turhan, tüm devlet adamlarının aynı şekilde alınan önlemlerin yakın takipçisi olduğunu söylemlerine ekledi.

Her türlü oluşabilecek tehlikeye rağmen görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan sağlık çalışanlarının, evlerine yorgun dönerken yol sıkıntısı çekmemeleri için Ankara’da Başkentray, İstanbul’da Marmaray ve İzmir’de İzban’da ulaşımın ücretsiz bir şekilde sağlık çalışanları için devam ettirilmesine karar verildiğini duyurdu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI AYAKTA ALKIŞLANDI

Turhan, bu sayılan illerde sağlık çalışanlarının ulaşım araçlarına binerken sadece kimliklerini göstermelerinin yeterli olacağını söyledi. Bu mücadelede ise tüm sağlık çalışanlarının yanında yer alacaklarını ve destekçi olacaklarını söylemlerine ekledi.

Turhan, bütün Türkiye gibi devlet büyüklerinin de tüm sağlık çalışanlarını en içten duygularla ayakta alkışladıklarını ve her zaman en yakın destekçi konumunda olacaklarını tüm kamuoyuna duyurdu. 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama