Borsa İstanbul’da Erteleme

Borsa İstanbul’da Erteleme

Borsa İstanbul yeniden açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada ise BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması projesinin ertelenmesine karar verildiğini söyledi

Yapılan açıklamalarda ise borsa endekslerinden iki sıfır atılmasının ertelendiğini duyurdular. Aslında 19 Şubat itibari ile başlanmış olunan bu sürecin önümüzdeki mayıs ayında bitmesi bekleniyordu. Ama yapılan açıklamada BIST Pay Endeksinden İki Sıfır Atılması kararı geçici bir süreliğine ertelendi. Çünkü içinde olduğumuz bu salgın koşulları teste yeterince katılım sağlanmamasına neden oldu. 

 

BISTECH’İN YENİ VERSİYONU DA ERTELENDİ 

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada ertelen tarihler sırası ile 6 Temmuz tarihinde BISTECH Sistemi 2.11 Versiyon Geçişi projesi yapılırken, 27 Temmuz tarihinde ise BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması işlemi yapılacağı duyuruldu.  

TARİHLER DE DEĞİŞİKLİK

Yapılan açıklamada ise projelerin tarihlerinin değişmesine yönelik, içinde olduğumuz şu zor ve olağanüstü günler, çalışma düzenini etkilemesi test süreçlerine gerekli katılım olmaması gibi nedenlerden dolayı projelerin geçici bir süreliğine ileri bir tarihe ertelenmesi istemişlerdir. Bununla birlikte ise ileri ki tarihlere kadar ülkemiz bu zor günleri atlatıp kaldığı yerden borsa projeleri devam edecektir. 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama