Dolar/TL Bugünde 6.90 Seyrinde

Dolar/TL Bugünde 6.90 Seyrinde

Dün günü 6.95 ile bitiren dolar bu güne düşüşle adım attı.

Küresel olarak dolara olan talep ile birlikte TL’nin üzerindeki baskı hala devam etmekte. Çarşamba günü 6.90’ları gören dolar dün akşam saatlerinde ise 6.9564’lere kadar yükselmeye devam etti. Yeni güne ise kur 6.90’dan başlayış yaptı. Dolara olan yoğun talep gelişen ülkelere de ağır baskılar yapmakta. Türk lirası isse nisan başından bu yana dolara karşı yüzde 5 oranında değer kaybı yaşamakta.

Kur hakkında çeşitli yorumlar gelmeye devam ederken, Deniz Yatırım’da kurdaki 6.80 direncinin sona ermesi ile, şu sıralar gündemde 6.90 ve 7.00 aralığının konuşulduğunu ifade ederek beklenen bir sonraki direnç seviyesinin de 7.04 olacağı yorumunda bulunuldu.

Işık FX ise aynı şekilde, küresel olarak bakıldığında dolara olan eğilimin çok fazla olduğunu diğer taraftan yurt içerisinde de dolar likiditesinin kur tarafından yukarı yönlü bir seyir izlediğini açıkladı. Dediklerine göre ise direnç olarak görülen 6.9500 altında bir fiyatlandırma hakimiyette. Yorumlarına göre ise kalıcılık sağlanırsa 7.0000 ve 7.1500 aralığında bir direnç görülebilir.

Bugün gün içerisinde ise Merkez Bankası’nın beklenti anketleri takipte kalınacak. Diğer taraftan ise korona virüs ile ilgili son gelişmeler ve buna yönelik merkez bankasından açıklamalar dikkatle dinlenecek. Yurt içinde bugün Merkez Bankası'nın beklenti anketi takip edilecek

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama