Ekonomiyi Canlı Tutmak Görevimiz

Ekonomiyi Canlı Tutmak Görevimiz

Düzenlenen Koronavirüs ile birlikte mücadele toplantısına başkanlık yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiyi canlı tutma ve salgını önleme görevleri olduğundan bahsetti. Bu süreçte ekonominin devamlılığını sağlamak kolay olmayacaktır. Şu yaşanılan kötü günlerde devletimizin olduğu gibi özel sektöründe üzerine düşen sorumluluk ve görevler olduğuna değindi. Bu sürecin ülkemize büyük zararları olacağından sözlerine devam etti. Önümüzde birkaç haftayı iyi yönetebilirsek bu sıkıntıların üstesinden gelebileceğimizden bahsetti.

 

Yeni tip koronavirüs için önlemler alınmaya çalışırken bu konuda adımlar atılmaya yolunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı bir toplantı düzenlendi. Toplantı öncesinde de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsanların günlük hayatlarını durma noktasına getiren bu global sorunun çok ciddi bir ekonomik sorunu da yanında getireceği haberini vermiştir. Fakat bu günlerin geride kalması için her türlü önlemi almaya çalıştıklarının altını çizdi.

ÖZEL SEKTÖRDE KORONAVİRÜS İÇİN GÖREVDE OLMALI

Açıklamalarda bulunan Erdoğan, salgını önlemek için ve yayılmasını durdurmak için üstlerine düşen görevleri yerine getireceklerini bildirdi. Şu günlerde ekonomi çarklarını döndürmenin hiç de kolay olmadığını ve bu süreçte devletin görevleri olduğu kadar özel sektöründe üzerine düşen görevlerinin olduğunun altını çizdi. Bu süreci atlatmanın birkaç haftadan fazla süreceği haberi ise konuşulanlar arasında.


HABER ETİKETLERİ korona virüs ekonomi haberleri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama