Ford Otosan, Üretime Ara Verdi

Ford Otosan, Üretime Ara Verdi

Tüm tedbirlerin en üst düzeyde tutulmak istenmesinin ardından Ford Otosan’dan da çok geçmeden bir önlem haberi geldi. Türkiye'nin en çok ihracat yapan otomotiv şirketlerinden olan Ford Otosan, virüse karşı 30 Mart ve 4 Nisan tarihleri arasında üretime kısa bir süreliğine ara vereceğini duyurdu. Böylelikle Türkiye’de üretimi durduran ilk otomobil firması oldu. 

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve dünyaya hızlı bir şekilde yayılma gösteren salgın otomotiv sektörünü de yaraladı. Salgının daha hızlı bir şekilde yayılma gösterdiği Avrupa ülkelerindeki Volkswagen, Renault, PSA gibi otomotiv firmaları üretimi durdurmaya giderken, Türkiye’de ilk haber Ford’dan geldi. Firmanın yaptığını açıklamada Gölcük fabrikasının 30 Mart ve 4 Nisan tarihleri arasında üretime ara vereceği konuşulmakta. 

Konu ile ilgili olarak KAP’a yapılan açıklamada, Yurt dışında üretime oluşan hava yüzünden ara verildiğinden ve üretim takvimlerinde değişikliğe gidileceği bilgisi yer almıştır. Bu bağlamda ise 30.03.2020 ve 04.04.2020 tarihleri aralığında Kocaeli Gölcük fabrikalarında üretime kısa süreliğine ara verilmiştir.

5 BİN 910 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI FABRİKADA CUSTOM VE TRANSİT ÜRETİLİYOR

Bilindiği üzere Ford Otosan Gölcük'te Ford Transit ve Ford Custom modellerini üretmekte. Gölcük fabrikasında 5 bin 910 kişinin çalıştığı ve toplam üretim kapasitesinin de 330 bin olduğu konuşulanlar arasında. 

Geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, koronavirüs salgınının otomotiv sektörüne de büyük zarar verdiğini dile getirdi. Avrupa pazarında olan gelişmelerin Türkiye’yi Çin’e oranla daha fazla etkilediğinin de altını çizdi. 


HABER ETİKETLERİ ford otosandan hamleford dan korona önlemi

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama