Korona Virüs Derin Dondurucu Satışlarını Arttırdı

Korona Virüs Derin Dondurucu Satışlarını Arttırdı

Korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler, vatandaşı ihtiyaçtan daha fazla market alışverişine gitmeye itiyor.  Böylelikle yetkililerin özellikle evden çıkılmaması gerekliliğini vurgulaması, gidilen alışverişlerin artmasına daha dayanıklı uzun süre dayanan yiyecekler alarak derin dondurucu ihtiyacının ortaya çıkmasına neden oldu. 

Tüm dünya da etkisini gösteren ve bu aralar tek gündem malzemesi olan korona virüs salgınının Türkiye'de de görülmesi ülke genelinde panik ortamına neden oldu. Alınan önlemler kapsamında yetkililerin virüsün yayılmaması için evden çıkılmaması gerektiğini duyurması vatandaşı önce marketlere akın ettirdi. Bu sürecin ne kadar devam edeceğinin bilinmemesi üzerine halk ihtiyaç fazlası ürünlerle alışveriş sepetlerini doldurdu. Yapılan bu fazla alışveriş ise derin dondurucu satışlarında artışa sebep oldu.

İHTİYAÇ FAZLASI ALIŞVERİŞ SATIŞ SAYISINI ARTTIRDI

Simfer  Pazarlama Müdürü Aslı Aydoğdu’ya göre ise bu durum halkın olası bir sokağa çıkma yasağından korkmasından dolayı ihtiyacı olsun olmasın uzun süre yiyebileceği her üründen çok fazla bir şekilde depo yapmasıdır. Yapılan alışverişlerin saklanması için ise vatandaşlar beyaz eşyacılara yönelerek derin dondurucu almak isteminde bulunmuşlardır.

STOKLAR YETERLİ

Yaşanan bu zor zamanların bir an önce geçmesini ümit ettiklerini söyleyen Aydoğdu, aynı zamanda ülkemizde yaşanan bu zor günler için yeterli stoklarının olduğuna dikkat çekmiştir. 


HABER ETİKETLERİ korona virüs etkileri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama