Korona Virüse Karşı Uçuşlar Durdurulacak

Korona Virüse Karşı Uçuşlar Durdurulacak

Korona virüs salgınına karşı alınmış olunan tedbirler kapsamında Türkiye’de 68 ülkeye olan uçuşlarını durdurdu. Yapılan yasaklardan önce 124 ülkeye uçan Türk Hava Yolları, 27 Mart tarihinden itibaren sadece 5 yere uçuşlarını sürdürecek.

Korona virüs salgını tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de etkisini göstermekte. Bu kapsamda yapılan önleyici çalışmalarla Türkiye, bugüne dek olan 68 uçuşunu durdurdu.

Geçtiğimiz Pazar günü 27 Mart tarihinden itibaren sadece beş şehre uçuşların yapılacağını söyleyen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Adis Ababa, Washington, Moskova, New York ve Hong Kong dışında yer alan tüm şehirlere uçuşları durduracak.

ABD ZOR DURUMDA

Sayılan beş şehirdeki korona virüs vakaları çok dikkat çekmekte. New York’ta ölü sayısı 210 iken, Washington’da 110. ABD’de neredeyse 50 bini gören vaka sayısının yarısı New York’ta görülmekte. Son 14 gibi bir süre zarfından bu yana ABD, İran, Çin ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen yolcuları kabul etmiyor. Anlaşıldığı üzere ise salgının yaygın olarak gözüktüğü ülkelerin ABD üzerinden gelme riski en aza iniyor. 

ÜÇ ÜLKEDEKİ DURUMLAR

Etiyopya’da sadece 12 vaka görülürken, Hong Kong’da 386 ve salgının bizlere göre oldukça az görüldüğü Rusya’da ise vaka sayısı 500 civarlarında.

5 NOKTA KALDI

27 Mart tarihi itibari ile dünyadaki sadece 4 ülkede olan 5 eyalete uçmasıyla havadaki kırmızı ve beyaz hareketlilik görünür düzeyde azalacak.


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama