Koronavirüs salgını sebebiyle en düşük emekli maaşı 1.500 TL olacak

Koronavirüs salgını sebebiyle en düşük emekli maaşı 1.500 TL olacak

Son dakika: Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen ve Çin’den sonra tüm dünyada etkisini gösteren Korona virüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapıldı.  Toplantısı sonrası yapılan açıklamada, emeklilerin en düşük maaşının 1500 TL'ye kadar yükseltildiğini bildirildi. Ayrıca emeklilere verilecek bayram ikramiyelerinin ise Nisan ayının başında verilmesinin planlandığı açıklandı. 

Türkiye’de de etkisini kısa sürede gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yürütülen Eş Güdüm Toplantısında yeni tip korona virüsle mücadele için çözümlere varıldı. Erdoğan, toplantı sonrasında ise ulusa sesleniş konuşmasını yaptı.

EMEKLİ MAAŞLARI 1.500 LİRAYA ÇIKARILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, virüse alınan önlemler karşısında emeklileri de düşündü. Bu kapsamda en düşük emekli maaşının artık 1.500 liraya yükseleceğini dile getirdi. Erdoğan, emeklilere ise bayram öncesinde verilmesi planlanan bayram ikramiyelerinin Nisan ayının başında verileceği bilgisini verdi. Bununla birlikte emeklilere verilen promosyon ödemelerinin ise şubelere gitmelerine gerek kalmadan doğrudan hesaplarında görebileceklerinin bilgisini verdi. 

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN 2 MİLYAR LİRALIK GELİR AYRILDI

Erdoğan, aynı zamanda Bakanlığın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahiplerine yapılması planlanılan yardımlar için ise ilave olarak 2 milyar liralık bir kaynak ayırdıklarını duyurdu. 2 aylık telafi çalışma süresinin ise 4 aya çıkarıldığını bildirdi.

 

 


HABER ETİKETLERİ emekli maaşına zam

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama