Morgan Stanley’in Tahvil İşlemleri 8 Yılın Zirvesinde

Morgan Stanley’in Tahvil İşlemleri 8 Yılın Zirvesinde

Yeni tip korona virüs salgını tahvil ve hisse piyasalarında büyük çapı bir dalgalanmaya yol açtı.

Morgan Stanley, alım satım işlerini ilk çeyrek gelirini yüzde 24 oranında arttırdı.

Önde gelen hisse senetlerine sahip olan ABD’li yatırım bankası tarafından yapılmış olunan açıklamalarda, işlem birimlerinin gelirlerinin yüzde 20 oranında artışa geçtiği aynı zamanda tahvillerden meydana gelen gelirlerin ise 2012 yılından bu zamana kadar ilk kez 2 milyar doları aştığı ifade edildi.

Aynı süre içerisinde ise bahsi geçen ABD’li bankanın şirket genelinde geliri yüzde 8 azalmaya gitti.

Perşembe günü Morgan Stanley’in CEO’sunun yapmış olduğu açıklamada yıkıcı bir etkiye sahip olan yeni tip korona virüs salgınının daha önceleri olan ekonomik kriz ortamında daha fazla bir şekilde kendilerini zora soktuğunu ifadelerine ekledi.

Bankanın yapmış olduğu açıklamada pandeminin ekonomi üzerindeki etkisinin gelecekte planladıkları finansal hedeflere ulaşım için zorlayıcı bir sebep olacağı yönündeki endişelerini açıklığa kavuşturuldu.

2020 Ocak ayından bu zamana kadar ki sürede yüzde 25 oranında değer kaybı yaşayan bankanın hisse senetleri, New York’taki işlemlerde yüzde 1.1 azalarak 37.98 dolardan işleme açıldı.

Diğer taraftan ise yeni tip korona virüs salgını hisse piyasların da sert bir şekilde dalgalanmaya yol açtı. Dünya genelinde boy gösteren pandemi her sektörü olumsuz etkilemeye devam ederken, en çok Wall Street’in alım ve satım masalarının işine yaradı.

 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama