Netflix korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalmış yüz binlerce kişiye destek çıktı

Netflix korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalmış yüz binlerce kişiye destek çıktı

Amerika’da yeni tip korona virüs salgını nedeniyle işsiz kalanlar için dünyanın en büyük sayılabilecek dijital film ve dizi platformu Netflix, 100 milyon dolar değerinde bir yardım kampanyası başlattı. 

Dünyaca ünlü olan Netflix, yeni tip Korona virüs salgını sebebiyle işini kaybetmiş işsiz ne yapacağını bilemeyen eğlence sektöründe çalışan insanlar için 100 milyon dolarlık yardım fonu oluşturduğunu duyurdu. 

Çıkan haberlere göre; şirket öncelikle kendi çalışanları olmak üzere salgın dolayısıyla işini kaybetmiş ya da kaybedecek olan çalışanlar için,100 milyon dolar değerinde bir fon oluşturdu.  

YÜZBİNLERCE SET ÇALIŞANI İŞSİZ KALDI

İçerik işlerinde sorumlu olan yönetici Ted Sarandos yaptığı açıklamalarda, proje bazlı çalışıp saat başı olarak çalışan yüz binlerce set çalışanı ki bunların içinde kuaförler, şoförler, elektrikçiler daha benzer birçok meslek grubundaki çalışma arkadaşlarının bu süreç dolayısıyla işsiz kaldığını iyi zamanlarında Netflix’in yanında olduklarını şimdi onların yardıma ihtiyacı olduğu kötü zor zamanlarda onların yanında olmak istediklerini söyledi. Bu kapsamda ise 100 milyon dolarlık bütçe ayırdıklarını duyurdu istedik. 100 milyon dolarlık bir fon yarattık."

15MİLYON DOLARIN YERİ DE BELLİ

Bu fonun ise 85 milyon dolar olan bir bölümü, Netflix projelerinde yer almış çalışma arkadaşlarına dağıtılacak. Geriye kalan 15 milyon dolar ise bu sektörde yer alan diğer paydaşlara ayrılacak. 


HABER ETİKETLERİ netflixden destek

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama