New York’taki Mağazalardan Yağmaya Önlem

New York’taki Mağazalardan Yağmaya Önlem

Korona virüs salgının etkilerinin en çok hissedildiği yerlerden biri de ABD. Özellikle de bu salgının merkezi haline gelmiş durumda olan New York, bilindiği üzere bütün ünlü markalara ev sahipliği yapmakta. Herkesi endişeye sokan bu virüs mağaza sahiplerine de derin korku saldı ve marka sahipleri olası bir yağma ihtimaline karşı mağaza vitrinlerini kalaslarla kapatmaya çalıştı. 

New York’ta salgın ile mücadele kapsamında geçtiğimiz haftalarda sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu yüzden Manhattan kentinde ünlü mağazalar olası bir yağmaya karşı önlemlerini aldılar. 

ÜNLÜ MARKALAR VİTRİNLERİ BOŞALTTI

Soho bölgesinde alınan bilgilere göre bütün ünlü markaların vitrinlerini tamamen boşalttığı ve vitrin camlarını da olası bir tehlikeye karşı kalaslarla kapatmaya çalıştığı görünüyor.

Mağazalarda alınmış olunan bu önlemlerin ise Belediye Başkanı Bill de Blasio tarafından yapılmış olunan açıklamadan sonra yapıldığı göründü. Açıklamada şehirdeki bütün mağazaların mayıs ayının sonuna kadar kapalı kalabileceğini ve bu salgının nüfusun yarısından fazlasına bulaşabileceği haberleri yer almakta. 

NELER OLMUŞTU?

Bilindiği üzere ABD’de doğal afetler sonrasında sıklıkla mağazaları yağmalama işlemi görünmekte. Daha önceleri de yaşanmış felaketlerde birçok ünlü mağazanın camları kırılmış ve içeride ne var ne yok her şey yağmalanmıştı. Mağazacılar bundan korkmuş olmalı.  

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama