Selçuk Bayraktar Siparişi Verdi

Selçuk Bayraktar Siparişi Verdi

Yeni tip ortaya çıkan korona virüs salgınında en önemli cihazın solunum için olanlar olduğunu vurgulayan Selçuk Bayraktar, solunum cihazlarının Türkiye’de üretilmesi için harekete geçtiklerini duyurdu. Açıklamalarda bulunan Baykar,  Biosys firmasına ise üretimin hızlı olması için gereken desteği sağlayacaklarını ve 250 tane solunum cihazı siparişi verdiklerini duyurdu. 

Baykar Teknik Müdürü Bayraktar,  toplum sağlığı için çok önem teşkil eden bir kampanyaya imza attıkları haberini verdi. Bu içinde bulunduğumuz korona virüs salgınında solunum cihazlarının çok gerekli olduğunu hatta hayati bir önem taşıdığını belirterek, Baykar adı altında 250 tane sipariş verdiklerini duyurdu.

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşa desteklerini bildirdi. Zorunlu zamanlar dışında evden dışarıya çıkmanın tehlikeli olduğunu, sosyal mesafenin korunması gerekliliğini yaptığı videolu paylaşımda vurguladı.

Yaptığı açıklamalarda Bayraktar, yerli üretimi desteklediklerinin solunum cihazının bu süreçte en önemli ve üzerinde durulması gerekli bir konu olduğunun altını çizdi.

BİRLİK OLMALIYIZ ÇAĞRISI

Selçuk Bayraktar aynı zamanda bu süreçte en önemli olanın ise sağlık çalışanlarına destek olup onları en doğru cihaza ulaştırmanın önemini vurguladı. Bütün dünya ülkelerinin şuan için solunum cihazı eksikliği çektiğini ve bu eksikliği gidermek için ise gelişmişliğin peşine yani ventilatör üretimlerinin arkasına düşmüş durumda olunduğunu bildirdi.


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama