Son dakika: 1.5 MİLYAR LİRA İLE ÇİFTÇİYE TAM DESTEK

Son dakika: 1.5 MİLYAR LİRA İLE ÇİFTÇİYE TAM DESTEK

Son dakika: Tarım ve Orman Bakanı, tarıma destek vermek için üreticilere toplamda 1 milyar 572 milyon 500 bin lira ödeme yapılacağını duyurdu. Yatırılacak paralar bugün saat 18.00 itibari ile hesaplara aktarılacaktır.  

Üreticiler için destek yapacakları müjdesini duyuran Bakan Pakdemirli, destek kapsamlı olarak üreticilere toplam 1 milyar 572 milyon 500 bin lira ödeme yapacakları haberini verdi. 

Bakan Pakdemirli, yapılacak olan tarım destekleme ödemeleri için ise açıklamalarda bulundu.

YAPILACAK ÖDEMELER BUGÜN İTİBARİ İLE HESAPLARA YATIRILACAK

Yapılacak olan ödemeler ise, üreticilerin TC kimlik numaralarının son rakamına bakılarak üreticilerin hesaplarına aktarılacak. Böylelikle, sonu 0 ile bitenler 20 Mart, sonu 2 ile bitenler 27 Mart, son hanesi 4 ile bitenler 3 Nisan ve son hanesi 6, 8,10 olanlar ise 10 Nisan 2020 tarihinde ödemelerini alabilecekler. 

1.5 MİLYAR LİRA TOPLAMDA ÖDEME YAPILACAK

Bu şekilde üreticilere toplamda 1 milyar 572 milyon 500 bin lira ödeme yapılmış olunacaktır. Emek veren ve üreten tarımla uğraşan çiftçilerimizin her zaman yanında olduğunu, destekleneceği haberini veren Bakan Pakdemirli, üreten ve emek veren çiftçilerin her zaman yanında olduklarını söyledi. Yapacakları desteklerin hayırlara vesile olmasını dilediklerini ifadelerinde kullandı.


HABER ETİKETLERİ son dakika haberleri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama