Son dakika: 3 Büyük şehirde Ticari Taksilerin Çalışma Saatlerine Sınır

Son dakika: 3 Büyük şehirde Ticari Taksilerin Çalışma Saatlerine Sınır

Son dakika: Yayınlanan son genelge ile korona virüs salgını ile alınan önlemler kapsamında İzmir, Ankara, İstanbul’daki tüm ticari taksilerin son rakamlarına bakılarak belirli günlerde çalışmalarına izin verilecek. 

Her geçen gün korona virüs salgını Türkiye’de artma göstermektedir. Bu artış hali hazırda alınan önlemleri de beraberinde getirdi. Alınan önlemler dolayısıyla ise Ankara, İzmir ve İstanbul’da ticari taksilerin çalışmasına sınır getirdi. 

Yayınlanmış olan açıklamada ise,  yarından itibaren gece saat 00.01’ı gösterdiğinde tüm bahsi geçen 3 şehirdeki tüm saatler plakalarının son hanesine göre çalışacak. 

Yarın gece saatler 24.00’ı gösterene kadar ki sürede plakasının son hanesi tek olan ticari taksi şoförleri iş yapabilecek.

SİSTEM BELİRLENDİĞİ ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

Belirlenen günler ve saatlerde ise bu sistem devam ederek plakasının son hanesi çift olanlar taksiye çıkmaya devam edecekler.

Bahsi geçen bu üç il dışındaki illerde de ihtiyaç halinde böyle bir uygulamaya gidileceği belirtilenler arasındadır.

NELER OLMUŞTU?

Bildiğiniz üzere İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamalarda şehirler arası çalışan otobüslerin çalışmasına sınır getirmişti. Seyahat etme zorunluluğu olanlar ise valilikten alacakları izin ile seyahatlerine devam edebilecekler.  

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama