Son Dakika: İstanbul’da 6 Nisan Pazartesi İtibari ile Sınır Geldi

Son Dakika: İstanbul’da 6 Nisan Pazartesi İtibari ile Sınır Geldi

Son dakika: Yeni tip korona virüs salgını gün geçtikçe yayılmaya ve etkisi daha sert göstermeye devam ediyor. Bu bağlamda alınan kararlar daha da geniş bir hal aldı. Korona virüs önlemleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, 6 Nisan Pazartesi gününden itibaren İstanbul’da metro seferlerinin akşam saat 21.00’a kadar yapılacağı haberini verdi. 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLADI

Türkiye genelinde ölü ve vaka sayıları her geçen gün artarken Başkan Ekrem İmamoğlu megakent için alınan önlemlere bir yenisini daha ekledi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İmamoğlu, 6 Nisan tarihinden itibaren metro seferlerinin 21.00’a kadar yapılacağını ve İstiklal Caddesi, Moda tramvayları ve Kabataş Taksim arası Finüküler hattının seferlerinin durdurulacağını İstanbullulara duyurdu.  Ayrıca metro seferlerinde gece aydınlatma yapılacağını söyledi.

NELER OLUYOR? 

Yeni tip korona virüs salgını ile mücadele için 65 yaş üstü ve 20 yaş altı tüm vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Bununla birlikte 30 tane büyükşehir ve Zonguldak ilinin de giriş ve çıkışları kapatılmıştı. 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama