Son Dakika: Bakan; Hazinenin kiracısına kira yok

Son Dakika: Bakan; Hazinenin kiracısına kira yok

Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanı’ndan yeni bir açıklama geldi. Faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan, hazine taşınmazı üstünde tahsis sahibi olan ticari yerlerden bir süreliğine kira alınmayacağını ve açık olanlarda ise indirim sağlanacağını ifadelerine ekledi. 

Korona virüs salgını dolayısıyla alınmış olunan önlemler neticesinde açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, kiracı konumunda olan hazine taşınmazlarından bir süreliğine kira alınmayacağını ya da bu koşullarda indirim yapılacağı haberini verdi.

Bütün dünya ülkeleri salgın sebebiyle ekonomik krize doğru bir yol seyrederken Türkiye’de de devlet işletmelerinin en az seviyede etkilenmesi için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

HAZİNE TAŞINMAZLARININ ÜSTÜNDEKİ TİCARİ ÜNİTELERDEN KİRA ALIMINA SON

Çevre ve Şehircilik Bakanı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hazine taşınmazları üzerinde çeşitli işletmeleri olanlarla ilgili belli bir süre dahilinde kira alınmayacağını, bu süreçte açık olacak işletmelerden ise çalışan sayısı ve çalışma saatleri dikkat alınarak bir indirim sağlanacağı haberini verdi. 

NELER OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 21 maddelik korona virüs salgını ile mücadele paketi kapsamında, karşı karşıya kaldığımız bu salgının yarattığı etkiyi en aza indirmek için 100 milyar liralık kaynak setini devreye soktukları bilgisi de verimiştir.


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama