Son dakika.. Bankalar Birliğinden karar

Son dakika.. Bankalar Birliğinden karar

Son dakika.. Her banka sıra ile korona virüs karşısında önlem almaya başlarken bütün bankalar adına Türkiye Bankalar Birliği salgına karşı tedbir kararları aldı. 

Her sektörü etkilediği gibi bankacılık sektörünü de derinden etkileyen ve zor zamanlar yaşatan korona virüs salgını için önlemler alınmaya devam ediliyor. Türkiye Bankalar Birliği bütün bankaları kapsayan ve mesai saatlerini etkileyen kararlar aldı. 
Öneri kararında ise, yeni mesai saatlerinin saat 12.00 ve 17.00 arası olması planlandı.

Bankalar Birliği'nin açıklaması aynen şöyle:

Banka müşterilerinin işlemlerini sağlıklı bir şekilde ve aksama yaşamadan sürdürebilmeleri için toplum sağlığını koruma yönlendirmesine göre gerekli önlemlerin alınacağı söylendi. Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ise takdirini üyelerine bıraktığı, öneri niteliğinde kararlar aldı. Doğrudan müşteriyle iletişim halinde olunan şubelerin müşteri kabul ve çalışma saatleri alınan önlemler çerçevesinde saat 12.00 ve saat 17.00 arasında belirlendi.

Bankalar istekleri halinde müşteri kabul ve çalışma saatlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Bankalar müşterilerini çalışma saatleri için bilgilendirmelidir. Banka çalışanlarına ve müşterilerin kendi arasındaki mesafelere dikkat edilecek ve gerekli önlemler alınacaktır. Alternatif hizmet kanallarından bankacılık işlemlerinin internet üzerinden yapılması konusunda kesintisiz bir şekilde hizmet verilecektir. 

Banka müşterilerine burada düşen görev ise bankalarının haberlerini takip etmek ve gerekmedikçe evden çıkmadan şube yerine internet üzerinden işlem yapmaktır. Bu salgınla mücadelede çok önemlidir.


HABER ETİKETLERİ son dakika

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama