Son Dakika: Bankalardan 3 ay anapara ve faizsiz yeni kredi desteği

Son Dakika: Bankalardan 3 ay anapara ve faizsiz yeni kredi desteği

Son dakika: Korona virüs salgınının önlemlerinden etkilenmiş olan iş dünyası için Türkiye Bankalar Birliği, ekonomik istikrar kalkanı desteği kredisi ile birlikte çekleri ödeme destek kredisi başlattığını duyurdu. Açıklamalara göre ise, 3 ay boyunca anapara faizsiz ödemesiz bir şekilde toplam olarak 12 ay vade ile yıllık yüzde 9,5 faizli olacağı konuşulanlar arasında. 

Oluşan salgın havası yüzünden alınan tedbirler devam ederken, Türkiye Bankalar Birliği iş dünyası için 2 tane destek paketi açıkladı. Ekonomik İstikrar Kalkanı Desteği Kredisi ile birlikte Çek Ödeme Destek Kredisi açıklığa kavuşturulan uygulamalarla birlikte, 3 ay kadar anapara ile faiz ödemesiz olarak toplam 12 ay vadeli verilecek ve yıllık yüzde 9,5 kredi verileceği duyuruldu.

Türkiye Bankalar Birliği’nden ise açıklamalar hızlı bir şekilde geldi.

Korona virüs salgını ticaret, üretim, ödeme sistemine etkilerini önlemek ve en az düzeye indirmek için, açıklanan ekonomik istikrar kalkanı önlemlerin sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve oluşabilecek ekonomik hareketliliğin desteklenmesi bankacılık sektörü tarafından uygulamalar başlatıldı. 

ÇEK ÖDEME DESTEK KREDİSİNİN AMACI

Kredi Garanti Fonu kefaleti, hazine destekli KOBİ’ler olmak üzere ticari müşterilerin ve kurumsal olarak, şu ana kadar gerçek ticari işlemlere dayalı olarak keşidelerin ödenmesi için, bütün bankalar tarafından tek tek belirlenerek tahsis edilen limitler kredilerin kullandırılması devam edileceği yönünde.

Çek Ödeme Destek Kredisi’nin amacı müşterilerin ticari itibarının korunmasını sağlamaktır. Kredi desteği ise 3 ay anapara ile faizsiz ödemesiz ile toplam olarak 12 ay vadeli ile yıllık yüzde 9,5 faizli olması beklenmektedir.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama