Son Dakika: Benzin ve motorine indirimler gelmeye devam ediyor

Son Dakika: Benzin ve motorine indirimler gelmeye devam ediyor

Son dakika: Bu geceden itibaren benzine 16 kuruş indirim gelirken, motorine 20 kuruş indirim geldi. Bu indirim pompa fiyatlarına yansıyacak gibi.

Her üründe olduğu gibi petrol fiyatlarında da yaşanan değer kaybı akaryakıt ürünlerine de gün geçtikçe indirim olarak yansıma yaptı. EPGİS’ den yapılan açıklamalara göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzerinde benzine 16 kuruş ve motorine 20 kuruş indirim yapılacağı yönünde. Bu indirim pompa fiyatlarına yansıyacak gibi.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Yapılan indirimin hemen ardından ise Ankara'da ortalama 5,48 liradan olarak satılan motorinin litre fiyatı 5,28 lira olacaktır. İstanbul'da ise 5,38 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,18 düşürüldü. İzmir bu durum 5,50 liradan 5,30 liraya kadar inecek

Benzinin litre fiyatı ise Ankara'da 5,44 liradan 5,28 liraya kadar düşecek. İstanbul'da ise benzin 5,35 liradan 5,19 liraya kadar düşmesi bekleniyor. İzmir'de de benzin 5,45 liradan 5,29 liraya kadar düşecek. 

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanma şekli ise dolar kurundaki değişmelerin baz alınması ile birlikte Akdeniz piyasasındaki işlenmiş olan ürün fiyatlarının ortalaması alınarak, rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu tür hesaplamalar sonucundaki fiyatlar, kentler ve şirketlere göre küçük çaplı değişikler gösterebiliyor. 


HABER ETİKETLERİ benzin fiyatı ne kadarbenzinde indirimmotorinde indirim

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama