Son Dakika: Korona Virüs Tedbiri

Son Dakika: Korona Virüs Tedbiri

Son dakika: Türkiye’de ki tüm lokanta, restoran ve pastanelerin oturma alanları oluşan salgın korona virüs önlemleri neticesinde dün geceden itibaren kapatıldı. Restoran ve lokantalarda paket servisi veya gel al hizmeti devreye girecek.

Yeni genelge kapsamında yayınlanan açıklamaya göre, tüm restoran ve lokantalar, pastanelerde oturma alanları salgın sebebiyle dün itibari ile kapatıldı.

Çin’den yayılma gösteren ve Türkiye’de de etkisini her geçen gün ölü sayılarıyla göstermekte olan korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler daha da sıkılaştırıldı. Bu sebeple bakanlıktan yeni bir genelge yayınlandı.

GEL AL YA DA PAKET SERVİS HİZMETİ VERİLECEK

Yeni genelgede ise; illere gönderilmiş olunan genelgeler kapsamında pastane ve benzeri iş yerlerinden, tüm lokanta ve restoranlardan dün gece saat 24:00 itibari ile sadece paket servis ya da gel al şeklinde gelen müşterinin oturulmasına izin verilmeden hizmet sağlanmaya devam edilmesi istendi.

MÜŞTERİNİN OTURMASINA İZİN VERİLMEYECEK

Bu sebeple ise tüm restoran ve lokantaların önündeki masalar kaldırılacak ve müşterinin oturmasına izin verilmeyecektir. 

Bu bahsi geçen yeni düzenlenmiş olan genelge tüm illere ve kaymakamlıklara bildirilmiş. Yazılı genelgedekilere uyulması istenmiş ve bu konunun bizzat takip edileceği haberi duyurulmuştur.

 


HABER ETİKETLERİ korona virüs tedbiri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama