Son Dakika: Nisan Ve Mayıs’ta Zam Yok

Son Dakika: Nisan Ve Mayıs’ta Zam Yok

Son dakika: Yapılan açıklamalara göre Nisan, Mayıs, Haziran aylarında elektrik fiyatları artmayacak.

Yılın ikinci çeyreğinde korona virüs ile mücadele kapsamında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını söyledi. 

Bugün toplantı yaptıklarını ve 2020 Nisan ve Haziran ayları için kararlar alındığını söyleyen Yılmaz, 2020 yılı Nisan ve Haziran ayları için elektrik tarifelerinde bir fiyat artışı olmayacağını bildirdi. 

ENERJİ SEKTÖRÜ ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPMALI

Ortaya çıkan yeni tip korona virüs salgını sürecinde doğal gaz ve elektrik kesintisi yapılmaması için görüşmelerde bulunduklarını söyleyen Başkan Yılmaz, enerji sektörünün üzerine düşeni yapmasını istedi.

CUMHURBAŞKANI’NIN CEVABI NET

Alınan karar Cumhurbaşkanlığı’nın talimatıyla verildi. Yılmaz, Sayın Cumhurbaşkanı’nın elektrik ve doğalgaz konusunda kararının çok net olduğunu bu konuyu yakından takip ettiklerini duyurdu. Enerji sektöründekilerin artık daha dikkatli ve daha hassas olması gerektiğini vurgulayarak, vatandaşların mağdur durumda bulunmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. İleriki günlerde önlem alınması gereken konularda da gerekeni yapmak için destek sağlayacakları haberini paylaştı.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama