Son Dakika: PTT Yaşanan Yoğunluk Sebebiyle Şubelerini Kapattı

Son Dakika: PTT Yaşanan Yoğunluk Sebebiyle Şubelerini Kapattı

Son dakika: Yardım dağıtımında oluşan yoğun hava sebebi ile PTT bütün şubelerini geçici bir süreliğine kapattığını duyurdu. Bütün yardım ödemeleri ise evlerden yapılacaktır. Dün yardım verileceği duyduktan sonra herkes PTT şubelerinde uzun kuyruklar oluşturmuş ve salgın hiçe sayılmıştı. Bu durum sosyal medyada ilgi odağı olmuştu. 

PTT Başmüdürlüğü ise yaptığı açıklama da yardımların PTT dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçiler tarafından dağıtılacağını duyurdu. 

YAPILACAK İKİNCİ BİR AÇIKLAMAYA KADAR KAPATILACAK 

Başmüdürlük tarafınca yapılan açıklamada, açılan ekonomi paketi ile birlikte halkın sosyal çevresini koruma altına almak ve yeni tip korona virüs önlemlerini genişletmek için sosyal mesafe kurallarının uygulanması kapsamında sürekli yoğunluğun hakim olduğu iş yerlerinde bir süreliğine kapatma kararı alındı. 

YARDIMLAR EVLERE GELECEK 

Yapılan açıklamada bu süreç devam ederken yardım ödemelerinin PTT dağıtıcıları ve Emniyet Müdürlükleri, kolluk kuvvetleri, bekçilerle birlikte yürütüleceği ve evlere yardımların ulaştırılacağı belirtildi.

Bazı kapatılmayan şubelerde ise yoğunluğu azaltmaya yönelik çalışmaların yapılacağının ve toplum sağlığı için her türlü tedbirin alınması için ellerinden geleni yapacaklarının altı çizildi. 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama