Son Dakika: PTT’den Korona Virüs için Önlem

Son Dakika: PTT’den Korona Virüs için Önlem

Son dakika haberi: Her geçen gün Türkiye’de korona virüs için alınan tedbirler hız kesmeden devam ediyor. PTT ise İŞKUR ödemlerinde yeni tip uygulamaya gitti. Parasını almak isteyen vatandaş dolduracağı bir form ve adresine bilgisi ile ister parasını evine isterse de kart hesabına gönderebilecek. 

 

PTT bugün yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre ise, yeni tip korona virüs salgının hız kesmeden yayılma göstermesi sonucu alınan tedbirlere karşı yeni tip önlemler aldığını söyledi. Vatandaşın şehirlere giriş ve çıkışlarında yaşadıkları sorunlardan ve bir neden ile ikametgah adreslerinde bulunamayan vatandaşların alacak oldukları fon ya da ödeneklerin istedikleri takdirde belirttikleri adreslere ya da banka kart hesaplarına gönderebileceğini duyurdu.

İnternet üzerinden ya da telefon numaranıza gönderecek olunan mesaj ile kişiye özel hazırlanan form ile İŞKUR ödemelerini vatandaş çok rahat bir şekilde evden çıkmadan alabilecek. 

Bu uygulama ile vatandaşın rahat bir şekilde parasını alabileceğini ve bu süreçte evde kalmaları için her türlü kolaylığı sağladıklarını söyleyen PTT, aynı zamanda ise siteden forma ulaşamayan vatandaşın Alo 170 numarasını tuşlayarak telefon numaralarını güncellemeleri gerektiğini duyurdu.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama