Son Dakika: Sosyal Yardım Ödeme Miktarı Arttı

Son Dakika: Sosyal Yardım Ödeme Miktarı Arttı

Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yaptığı açıklamada sosyal yardımlar kapsamında kadınlara artık daha fazla ödeme yapılacağı haberini verdi. 

Yapılan açıklamada verilere göre yardım alan kişilerin yüzde 61’ini kadınların oluşturulduğu fark edildi.

Cumhurbaşkanı’nın tensipleriyle birlikte sosyal yardımda kadınlara yönelik bir iyileştirme yaptıklarını açıklayan bakan, ödenen miktarlarda artış yapılacağının altını çizdi. Bu kapsamda ise, eşi vefat etmiş kadınlara 325 TL’ye kadar ve şartlı doğum yardımlarına da 100 TL’ye kadar ödeme yapacaklarını duyurdu.

2003 yılından bu zamana kadar eşi vefat etmiş ya da şartlı doğum yapmış kadınlar için çok sayıda yardım programı düzenlendiğini açıklayan Selçuk, geçtiğimiz yıl 1,3 milyona yakın kişi için 433 milyon TL diğer taraftan EVEK kapsamında ise 165 bin kadınımız için 377 milyon TL tutarında ödemeye gidildiğini söyledi.

 

Sosyal yardımlaşma konusunda bir çatı altında toplandıklarını söylemlerine ekleyen bakan, böyle süreçlerde birlik olunduğunda sosyal risklerin ortadan kalkabileceğini açıklamalarında kullandı. 

Bakan Selçuk aynı zamanda artan sosyal kaynakların olumlu etkileriyle daha çok kırsal kesime yardım götürebildiklerini ve bu bağlamda daha çok yardım elinin uzandığını ifadelerinde yer verdi. 

Rekor seviyede artan sağlığa yardım harcamalarının düzene uygun bir şekilde kullanıldığını söyleyerek, yeni düzenleme dahilinde ise Şartlı Gebelik ve Şartlı Loğusalık Yardımı miktarını yüzde 29 arttırdıklarını söyledi.  

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama