Tarım Kredi 2 ay Faizsiz Erteleme Yapacak

Tarım Kredi 2 ay Faizsiz Erteleme Yapacak

Yeni tip oluşan korona virüs salgınının oluşturabilecek olumsuz etkilerini en aza indirmek için aldıkları kararları bildiren Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, vadesinin nisanda ya da mayısta bitmesi planlanılan kredilerin faiz tutarlarının 2 aya kadar ertelenebileceğini söyledi.

Açıklamalarda bulun Poyraz, muhabirlere yaptığı açıklamada geçmişteki kötü günlerde olduğu gibi bugünde bu zor günlerde çiftçinin yanında olacaklarını ifadelerinde kullandı.

Yeni tip oluşan korona virüs salgını yüzünden Tarım Kredi, tarımsal üretimin durmaması için yeni tip önlem aldıklarını ve çiftçinin üretiminin durmaması için güvenilir bir ortam oluşturmak için çaba gösterdiklerini söylemlerine ekledi.

Poyraz, yetiştirme ve ekim dönemlerinde Tarım Kredi’nin çiftçilerin gübre, ilaç ve motorin gibi tarımsal ihtiyaçlarını karşılamak için uygun bir şekilde kredi imkanları sunacaklarını üreticiye destek sağlayacaklarını vurguladı.

Poyraz aynı zamanda ortaklara tarımsal ihtiyaçları için nakdi ve ayni olarak yatırım kredisi vereceklerini de söylemlerine ekledi.

Fahrettin Poyraz, uygun koşullar altında ise finansman için piyasadaki oluşan değişim havasını yakından takip ettiğini aktardı.

Yeni tip korona virüs salgını yüzünden piyasalarda oluşan olumsuz havanın etkilerini en aza indirmek için açıklanan paketin bütünü için gerekli çalışmalara yöneldiklerinin altını çizdi. 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama