Toyota Ellerindeki Araç Sayısının 300-400 Olduğunu Açıkladı

Toyota Ellerindeki Araç Sayısının 300-400 Olduğunu Açıkladı

Yeni tip korona virüs sebebi ile dünya da ve Türkiye’de birçok firma üretimlerini durdurma kararı almıştı. Toyota Türkiye ve ALJ Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su tedarikte çok sorun yaşadığını belirtti. Geçenlerde ise Toyota bu süreçte eleman çıkarmayacağı kararını açıklamıştı. Şu an için ellerinde sadece 300 ya da 400 adet araç kaldığını söylediler. 

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt yaptıkları açıklamada oluşan korona virüs salgını havasıyla üretimlerinin zora girdiğini ve tedarik açısından da sıkıntı yaşadıklarını, ellerinde 300 ya da 400 adet araba kaldığını söyledi. Aynı zamanda ise bir daha ki üretim başlayana kadar ki sürede bir daha yeni araç satışı olamayacağını satışın ise eldeki tek tük araçlarla yapılmasının mümkün olacağını ifadelerine ekledi. 

 

İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ 

Bozkurt yeni tip korona virüs yüzünden tüm dünyanın zor durumda olduğunu ve dünyanın her yerinden ülkelerin ise bu salgınla mücadele içerisinde olacağını dile getirdi. Önemli olanın sağlık olduğunu ama iş içinde bir an önce çözümler bulabileceklerini en kısa sürede ellerinden geleni yapacaklarını duyurdu. 

Korona virüsün ise sadece tek bir sektörü değil bütün sektörleri etkisi altına aldığının da dikkatini çekti. 

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama