Türk Hava Yolları Yönetiminden Karar

Türk Hava Yolları Yönetiminden Karar

Türk Hava Yolları, yeni tip korona virüs salgını sebebiyle bilindiği üzere tüm uçuşlarını durdurma kararı almıştı. Hemen ardından Yönetim Kurulu üyeleri de 3 ay maaşlarını almak istemedikleri söyledi. Aynı zamanda üyeler yol, köprü ve benzin ücretlerini ise kendileri ödemek istedi.  Bu sayede bu para şirketin kasasında kalmış olacak.

Dünyayı ele geçirmiş olan korona virüs salgını sebebi ile birçok noktaya uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketi Türkiye’de sadece büyük şehirlere uçacağını duyurmuştu. Salonlarda bu konuşulurken Türk Hava Yolları’ndan başka bir karar daha geldi. Yönetim Kurulu üyeleri 3 ay boyunca maaş almayacaklarını ve harcayacakları benzinin, yol parasının da kendi ceplerinden ödeyeceklerini duyurdu.

Türk Hava Yolları’nın vermiş olduğu bu karar emsal niteliğinde oldu ve ekonomi dünyası için olumlu bir sonuç oldu.  Çünkü yönetim kurulu üyeleri neredeyse ikramiyeler hariç aylık 20 bin TL maaş alıyorlar. Böylelikle 3 ay boyunca bu parayı almazlarsa şirket neredeyse 500 bin civarı parayı elinde tutmuş olacak. Diğer masraflarda hesaba katıldığında şirket elinde belki de milyonları elinde tutmuş olacak. Böylelikle korona virüs ile mücadelede örnek temsil eden bir karar olduğu gözler önüne gelmiş oldu.

 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama