Yolcu Giriş Çıkışları Kapıköy Gümrük Kapısında durduruldu

Yolcu Giriş Çıkışları Kapıköy Gümrük Kapısında durduruldu

Korona virüs salgınına alınan önlemler kapsamında Van’da 23 Şubat tarihinde geçici bir süreliğine kapatılan İran’a açıldığı bilinen Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı, yolcu girişlerini ve çıkışlarını kısa bir süreliğine durdurdu.

Van Valiliğinden yapılan açıklamalara göre, korona virüs salgını ile alınan önlemler kapsamına yeni önlemler eklendiğini duyurdu. 23 Şubat tarihinde kapatılan ve İran’a açılan Saray ilçesine bağlı bulunan Kapıköy Gümrük Kapısı’nda yolcuların giriş ve çıkışları dün gece yarısı kısa bir süreliğine durduruldu. 

Valiliğin yaptığı açıklamada ise, İran İslam Cumhuriyeti’nde yeni tip korona virüsün kontrol edilemez bir hal alması, Kapıköy Kara Hudut Kapısı’nda yapılmış olan kısıtlamalar sebebiyle yolcu giriş ve çıkışlarında azalmalar görülmesi, Kapıköy Kara Hudut Kapısı’nda görev yapmakta olan personelimizin görev yoğunluğundaki azalma, Kapıköy Kara Hudut Kapısı’ndaki ticaretin durma noktasına gelmesi, bununla birlikte ise Kapıköy Demiryolu Hudut Kapısı’ndaki ticari işlemlerin artarak devam etmesinde,  Kapıköy Kara Hudut Kapısı’nda görev yapan personellerin, Kapıköy Demiryolu Hudut Kapısı’nda daha da katkı sağlayabileceği değerlendirilmiştir. Böylelikle Van ilinin tümünde sağlıklı ve güvenilir bir ortam oluşturmak için Kapıköy Kara Hudut Kapısı’nda yolcuların giriş ve çıkışları 24.03.2020 tarihinde saatler gece yarısı 24.00 olduğunda resmi olarak geçici bir süreliğine durduruldu.


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama