Bitcoin 9 Bin Dolar Sınırını Gördü

Bitcoin 9 Bin Dolar Sınırını Gördü

Kripto para piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Salgına karşı alınan ekonomik tedbirler sonrasında Mart ayında 5.000 dolar düzeyine kadar değer kaybeden Bitcoin yeniden tırmanışa geçti. 

Uzun bir süre sonra 8.000 doların üzerine çıkan Bitcoin yükseliş rallisini devam ettirerek 9.000 dolar gördü. Muhteşem rallisine devam eden kripto para birimi 9.500 dolar seviyelerine kadar ulaştı.

1 Ayda Yüzde 35’lik Yükseliş

Mayıs ayında bitcoinde bölünme beklentisi, kripto para piyasasını hareketlendirdi. Yatırımcılar bölünmeye doğru alımlarını arttırmaya karar verdi. Bildiğiniz gibi önceki iki bölünmede de Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek rakamlarına ulaşmıştı. 

9.160 dolardan işlem gören Bitcoin düşüş yaşamaya başladığı 6 Mart’tan bu yana en yüksek düzeye tırmandı. İki gün içinde yüzde 20 oranında bir toparlanma yaşayan Bitcoin’in son yükselişleriyle birlikte son 1 ayda gerçekleştirdiği yükseliş yüzde 35’i buldu.

Bitcoin’de yeni hedef 10.000 dolar olarak vurgulanırken uzmanlar kısa bir süre içinde 7.000 dolara kadar geri çekilme olasılığına da dikkat çekerek yatırımcıları uyardı.


HABER ETİKETLERİ bitcoinbitcoin fiyatıbitcoin dolarbitcoin yükselişbitcoin ralli

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama