CAKE Coin Nedir, Hangi Ülkenin, Nasıl Alınır?

CAKE Coin Nedir, Hangi Ülkenin, Nasıl Alınır?

Sayıları 1600’ü bulunan kripto para birimleri arasındaki CAKE Coin, birçok rakibine göre aslında daha fazla ilgi gören ve fakat, ismi çok nadir duyulan kriptolar arasında yer alıyor. Ancak Cake Coin alımı, geliştirilme amacına uygun kişiler tarafından tercihte ediliyor.

CAKE Coin Nedir?

PancakeSwap veya CAKE Coin; Binance Smart Chain üzerine kurulu olan ve BSC ağındaki en fazla kullanıcı sayısı ve işlem hacmine sahip olan kripto para birimlerinden biridir. 

CAKE Coin governance, farming ve staking gibi işlemler için PancakeSwap üzerinde token amacıyla kullanılmaktadır. Günlük 750 milyon civarında artış sağlayan CAKE Token’in önemli bir kısmı, LP tokenleri stake ederek likidite sağlayan kişilere dağıtılmaktadır.

Öncesinde 1,2 milyara ulaşan CAKE token artışı, voting ile likidite sağlayanlara giden kısmın düşürülmesiyle birlikte günlük 750 milyona düşmüş oldu. 

CAKE Coin Nasıl Alınır?

Coin almak için dünyanın en büyük kripto piyasalarının başında gelen Binance veya PancakeSwap üyeliğinizi kullanabilir ya da yoksa buralarda üyelik açabilirsiniz.

Bu platformlarda ‘exchange’ menüsünü kullanarak, doğrudan kartınız ile veya hesabınızda bulunan yatırım miktarını kullanarak almak istediğiniz CAKE miktarını güvenilir bir şekilde alabilirsiniz.

PacakeSwap Kullanımı Nasıldır?

MetaMask üzerine BSC ağını ekleyerek kullanabileceğiniz gibi, en pratik haliyle Trust Wallet üzerinden de PancakeSwap kullanımı mümkündür. Binance Smart Chain’e MetaMask bağlantısını yaparak, kolay bir kullanım sağlamakta mümkün hale geliyor.

Cake Coin Nasıl Stake Edilir?

Diğer tokenler ve CAKE tokeni Trust Wallet cüzdanına aktararak, stake edebilirsiniz. Bunun için cüzdanınızda biraz BNB olması gerekir. BNB çekiminizi BEP20 olarak yaptığınızda, ödemeniz gereken transfer ücretini BNB olarak yaparak stake işlemini yapabilirsiniz.

CAKE Coin Güvenilir mi?

İstisnalar dışında neredeyse tüm kripto para birimlerinin güvenilir olduğunu söylemek mümkündür. Zira bu birimlerin temelinde, tamamen merkeziyetsizlik ve gizlilik vardır. Her ne kadar Bitcoin veya DASH kadar olmasa da CAKE için de güvenilir bir birim olduğunu söylemek mümkündür.

Hesaplarınızı koruma sorumluluğu size ait olacağı için bu anlamda yaşanacak sorunlar, CAKE’in güvenilirliğini etkilemeyecektir. Bunun dışında dünyanın en gelişmiş güvenlik protokolleri ile şifrelenen sistem, herhangi bir varlığı sahibinin dışında kullanma ihtimalini neredeyse imkânsız hale getirmektedir. Ki zaten bu durum, tüm kriptolar için geçerlidir.

CAKE Coin Hangi Ülkenin?

ABD merkezli geliştirilmiş bir birimdir. Ancak İngiltere, Japonya, Hindistan ve Danimarka gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde, geliştirme merkezleri bulunmaktadır.

CAKE Coin üzerine hazırladığımız bu içeriğimizin ardından “Dash coin nedir?” başlıklı yazımızı da okumak isteyebileceğinizi düşünüyoruz.


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama