CHZ Chiliz Coin Nedir? Yükselir mi? Ne Kadar?

CHZ Chiliz Coin Nedir? Yükselir mi? Ne Kadar?

Kripto paralar her geçen gün yatırımcılar tarafından büyük ilgi görürken, Bitcoin dışında bazı alt coinler de bir hayli popüler hale gelmeye başladı. Özellikle son dönemde değerini kısa bir sürede iki katı artırmayı başaran CHZ yani Chiliz Coin, bir anda dikkatleri üzerine çekmeye başladı. CHZ Coin elde ettiği değer artışıyla yatırımcıları şaşırttığı kadar tartışma konusu da olurken, meraklıları için bu alt coini mercek altına aldık.

CHZ Chiliz Coin 

CHZ coin ilk olarak eğlence, spor ve e-spor gibi kanallarda kullanılmak amacıyla piyasaya sürülen ancak sonrasında biraz daha geniş platformlara yayılan Ethereum tabanlı bir coindir. 

2,5 milyar dolar gibi devasa bir işlem hacmine ulaşan CHZ, artışını hızlı bir şekilde sürdürürken asıl dikkatleri çeken son birkaç ay içerisinde değerinin iki katına çıkması oldu. Bu sıçrama ile diğer birçok altcoin arasından sıyrılma potansiyelinin olduğu görülen kripto para birimi, özellikle büyük kripto yatırımcılarının bir hayli ilgisini çekmeye başladı.

Kendi ülkelerinde önemli konumlarda yer alan birçok spor kulübü ile anlaşma yapılması sonucu takımlar için alınan kararlarda da etkili rol oynayan Chiliz, Türkiye'de ise Galatasaray ile ortaklık anlaşması yapmış durumda. Barcelona ve Juventus gibi dünya genelinde popülerliğe ulaşmış önemli takımlarla da ortaklık anlaşmaları bulunan CHZ, Malta kuruluşlu bir kripto para birimi olarak göze çarpıyor.

Chiliz Yükselir mi?

Chiliz Coin yaptığı sıçrama ile dikkat çekerken, yatırımcıların doğal olarak en fazla merak ettikleri konu yeni bir yükselişin söz konusu olup olmadığı yönünde. Sitemizde yatırım tavsiyesi bulunmamakta dolayısıyla bu coinin yükselip yükselmeyeceğine dair bir yorum ya da analiz yapmamız mümkün değil.  CHZ ile yapılan spor ortaklıkları ve bu ortaklıkların büyük kulüpler ile olması dikkate alındığında, CHZ’in geleceğinin muhtemelen parlak olduğunu anlamak zor değil.

Ancak her yatırım aracında olduğu gibi, bunun için önceden net bir öngörü sahibi olmakta mümkün değil. Gelişmelere bakıldığında kripto paranın yükseliş eğiliminin bir hayli fazla olduğu, son yükselişinde olduğu ancak bunun birkaç kat olmasının yeniden mümkün olmayacağını söyleyebiliriz. Şayet her şey yolunda giderse, kripto para birimi Chiliz yükselişini yatırımcılarını mutlu edecek düzeyde devam ettirecek gibi görünüyor fakat bu durumun tam tersinin de yaşanabileceği mutlaka göz önünde bulundurulmalı.

Chiliz Coin Ne Kadar?

Kriptonun beklenen yeni e-spor anlaşmaları sayesinde, daha fazla değer kazanması bekleniyor. CHZ son artışla birlikte ortalama 0,1725 dolar seviyesine yükselerek ortaya çıktığı günden bugüne kadar tüm zamanların zirvesine ulaşmış oldu.


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama