DASH Coin Nedir, Hangi Ülkenin, Nasıl Alınır?

DASH Coin Nedir, Hangi Ülkenin, Nasıl Alınır?

Kripto borsasında dikkat çeken çıkışlarıyla coin yatırımcılarını şaşırtan DASH Coin alımı ve ait olduğu ülke başta olmak üzere birim hakkında sorulan birçok soruya, kısa ancak ayrıntılara yer vererek açıklık getirdik. 

DASH Coin Nedir?

DASH Coin; Temel amacı ödeme alma ve yapmak üzerine olan ve bunu yaparken de varlık sahiplerinin gizlilik ve güvenliğini daha fazla ön planda tutmayı hedefleyen, 2014 yılında geliştirilmiş bir kripto para birimidir.

Bir dönem sadece bir aylık gibi kısa bir süreçte 1.500 doları aşmasıyla dikkat çeken DASH, yüksek güvenilirlik sağlayan altyapısıyla bir hayli popüler olmuş ve bu popülerliğini kriptoların atası Bitcoin’in de aralarında bulunduğu ilk 5’te yer alarak sürdürmeye devam etmektedir.

DASH Coin Hangi Ülkenin?

Gizliliğe muazzam ölçüde önem vermesi ve hatta birçok önemli yatırımcının gizlilik ve güvenlik konusunda Bitcoin’in dahi üzerinde tuttuğu DASH Coin hakkında, detaylı bilgilere ulaşmak bir hayli zor oluyor. Zira kripto birimin yatırım verileri dışında hangi ülkeye ait olduğu ve kim tarafından geliştirildiğine dair çok net ifadelerden hep kaçınılmış olsa da para biriminin, Amerika merkezli kriptolar arasında yer aldığı tahmin ediliyor.

DASH Coin Nasıl Alınır?

Bu birime yeni yatırım yapmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu DASH Coin nasıl alınır? sorusuna gelince, neredeyse tüm büyük borsalar üzerinden işlem yapılabilecek bir kripto olduğundan bahsetmek mümkündür. DASH Coin alımı için, Binance üzerinden örnekle şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Binance veya diğer güvenilir kripto borsalarından birine üye olarak veya mevcut üyeliğinizle giriş yaparak, yatırım miktarınızı belirleyin. 
  • Türk alım sitelerinin herhangi birinden Ripple almanız, işlemlerinizi hızlandıracaktır. Aldığınız Ripple veya yatırım para cinsi ile Binance üzerinden, BTC/XRP seçeneğine tıklayın.
  • Ardından ‘Buy’ seçeneğine tıklayıp, DASH seçimi yaparak alacağınız miktarı belirleyin ve işlemi onaylayın.

Doğrudan kredi veya banka kartınız ile DASH almak için ise, ekranda banka kart bilginizi girip yatırım yapmak istediğiniz tutarı onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Güvenilirlik konusunda kripto para birimleri arasında ilk sıralarda yer alan DASH Coin’e gönül rahatlığı ile yatırım yapabilir, doğru zaman ve stratejiler ile yatırımınızı kazanca dönüştürebilirsiniz.

Bu içeriğimizin ardından “Doge coin nedir, hangi ülkenindir?” başlıklı içeriğimizin de ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. 


HABER ETİKETLERİ dash coindasch coin nedirdash coin ülkedash coin almakdashcoin nasıl alınır

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama