Dogecoin Nedir, Hangi Ülkenindir?

Dogecoin Nedir, Hangi Ülkenindir?

Kripto para piyasasında kriptoların atası Bitcoin sonrası, birçok farklı para birimi katıldı. Bunlardan biri olan Dogecoin, 2018 yılında kısa bir süre içerisinde tam 82 kat değer kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kriptolardan biri oldu. Peki, Dogecoin nedir? Hangi ülkenindir? Bu yükselişten sonra farklı dalgalanmalarla adından sıkça söz ettiren Dogecoin hakkındaki detayları sizler için irdeledik.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin; Dünyaca ünlü bilgisayar yazılım şirketi olan Adobe şirket yöneticisi Jackson Palmer ve arkadaşı Billy Markus tarafından geliştirilen kripto para birimlerine eğlenceyi öne çıkararak alternatif olarak geliştirilen alt coinlerden biridir.

Birçok kripto para birimi piyasaya çıktıkları günden beri popülerlik kazanırken, Dogecoin bu rutin popülerliği 2018 yılında göstermiş olduğu 82 kat değer kazanımı ile artırdı. Bu artış, aslında Degocoin’in diğer alt coinler arasından hızla sıyrılmasına neden olduğunu da söyleyebiliriz.

Özellikle Genç Yatırımcıların İlgisinden Kaçmadı

Eğlenceye dönük yönlerinin olması, bu alt coinin gençler arasında daha fazla popülerlik kazanmasındaki en önemli unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Dogecoin yatırımcılarının Jamaikalı bir grup kızak sporcularının olimpiyatlara katılabilmeleri için yapmış oldukları 30.000 dolar değerindeki destek ise, küçükte olsa spor ve sporcuya destek olarak gündem oldu. Çünkü kripto para yatırımcılarının organize olarak yaptıkları ilk yardım, Olimpiyatlara gidebilmeleri için kızakçılara 2014 yılında yapılan bu yardımdır.

Dogecoin Hangi Ülkenindir?    

2013 yılından beri hayatımızda olan kripto para birimi, Amerika merkezlidir. Kurucusu Jakson Palmer, Dogecoin’i ilk olarak diğer kriptolar ile dalga geçmek ve eğlence amacıyla kurduğunu ve bir bira açıp hiç düşünmeden para biriminin hazırlıklarına başladığını açıklamıştı.

Luckycoin tarzında geliştirilen dijital para birimi, temel bir hedef üzerine ortaya çıktı. Bu hedef ise başta Litecoin ve Bitcoin olmak üzere, piyasada söz sahibi olan güçlü birimlere karşı daha ulaşılabilir bir para birimi oluşturmaktı. Bu açıdan baktığımızda Bitcoin alternatifi birimlere göre fazla bir farkı olmadığı düşünülse de alt coinler arasında daha fazla ilgi görmeye başlaması ve durdurulamaz yükselişi, en büyük farklardan biri olarak ortaya çıkıyor.

İnternet üzerinde yapılan Dogecoin yorumları dikkate alındığında, birçok analistin duraksama döneminde olan birimin yine de yatırımcılarına kazandıracağı beklentisinin fazla olduğu görülüyor.

Bu içeriğimizin ardından “Hangi kripto para hangi ülkenin?” başlıklı içeriğimizi de okumanızı öneririz. 


HABER ETİKETLERİ dogecoindogecoin nedirdogecoin hangi ülkenindogecoin sahibi

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama