Dolarla Bitcoin Nasıl Alınır?

Dolarla Bitcoin Nasıl Alınır?

Dolar yatırımı yapan veya dolar hesabı bulunan kişiler Bitcoinin yaşadığı yükselişle yatırımlarını BTC alarak değerlendirmek istiyorlar. Bu noktada kripto para piyasasının gözdesi ve atası olan Bitcoin atmak isteyen kişiler, dolarla bitcoin nasıl alınır? gibi sorulara cevap arıyor. Dolar veya Euro gibi para birimleri ile bitcoin alımı oldukça kolay olup, sadece işlem hesabınızda basit bir değişiklik ile mümkün olmaktadır.

Dolarla Bitcoin Almak İçin Ne Yapılmalı?

Dolar ile Bitcoin almak için, öncelikle piyasada kabul görmüş güvenilir bir siteden üyelik açmanız gerekmektedir. BTCTürk gibi yerli sermaye ile hizmet veren yerlerden hizmet almanız, olası sorunlarda daha hızlı ve sorunsuz iletişim adına fayda sağlayacaktır.

Dolarla Bitcoin almak istiyorsanız, hesap açacağınız Bitcoin siteleri üzerinden hesabınızı oluştururken para biriminizi Dolar olarak belirlemeniz ve yatırımınızı yine dolar üzerinden yapmanız gerekir.

  • Öncelikle güvenli bir sitede hesap oluşturun.
  • Hesap oluştururken yatırım para birimi olar, Dolar’ı seçin.
  • Hesabınıza alıma müsaade edilen tutarda veya yatırım yapmak istediğiniz miktarda Dolar yatırın.

Kısacası Dolar ile Bitcoin almak için yapmanız gereken tek şey, yatırım hesabınıza BTC almak için yatıracağınız para biriminin dolar olması ve yatırım hesabınızda da Dolar seçili olması yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir işlem yapmadan, TL ile Bitcoin alırken normal süreçte olduğu gibi alım ve satım yapabilmeniz mümkündür.

Dolar İle Güvenilir Şekilde BTC Almak İçin Ne Yapılmalı?

Hangi para birimi ile olursa olsun güvenilir bir şekilde BTC alıp satabileceğiniz yerlerin nereler olduğunu veya hangi özelliklere sahip olması gerektiklerini bilmek önemlidir.

Piyasada yerli ve yabancı sermaye üzerinden BTC alım satımına imkan veren güvenilir siteler olduğu gibi, insanların yatırımlarını haksız yere gasp etmek isteyen yerlerinde olabileceği dikkate alınmalıdır.

Alım satım emrini güvenilir şekilde verebileceğiniz bir platform arıyorsanız, öncelikle BDDK tarafından izinli olarak hizmet veren bir yer olup olmadığını dikkate alın. Sonrasında ise ilgili yerin hakkında internette yapılan yorumları da mutlaka dikkate almanız faydanıza olacaktır. Şikayet konularının az olması, ilgili şirket hakkında asılsız karalama şikayetlerinin açıldığı şüphesini de sizde oluşturmalıdır.

İnsanların genel olarak ilgi gösterdiği markalaşmış yerlerden riske girmeden birikimlerinizi değerlendirmeniz, ufak tefek olabilecek sorunlar dışında problem yaşamanızın önüne geçecektir. Bu yüzden ilk tercihiniz, BTC alım satımında uzun zamandır kendini kanıtlamış büyük sermayeye sahip yerler olmalıdır.

Bazı yabancı şirketler Türkçe müşteri destek hattına sahipken, birçoğunun Türkçe canlı destek vermediğini de belirtelim. Bu nedenle her detayı anlayabilecek kadar İngilizce bilmiyorsanız destek almanız veya yatırımlarınızı yerli sermayeli şirketler üzerinden yapmanız hem ulaşılabilirlik hem de güven açısından fayda sağlayacaktır.

Güvenilir olarak kabul edilen şirketlerin internet altyapıları, dünyanın en iyi güvenlik protokolleri ile muazzam ölçüde korunmaktadır. Bu sertifikaların dışında ana veri merkezleri de özel güvenlik şirketleri ve kameralar ile günün her saati, koruma altında tutulmaktadır. Yüksek sermayeli kuruluşların güvenliğe verdikleri önemde oldukça fazla olup, gönül rahatlığı ile bu şirketler üzerinden birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Dolarla bitcoin nasıl alınır? Sorusuna yanıt verdiğimiz bu içeriğimizin ardından “Bitcoinler ile altcoinler arasındaki ilişki” üzerine hazırladığımız araştırmamızı da okumak isteyebileceğinizi düşünüyoruz.


HABER ETİKETLERİ dolarla bitcoindolarla bitcoindolar bitcoindolar ile btc

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama