DOT Coin Nedir, Hangi Ülkenin, Nasıl Alınır?

DOT Coin Nedir, Hangi Ülkenin, Nasıl Alınır?

DOT Coin bilinen diğer adıyla Polkadot, Bitcoin’in popüler olmasının ardından ortaya çıkan onlarca dijital para birimlerinden biridir. Farklı amaçlar için geliştirilen altcoin birimleri arasındaki DOT Coin alımı ve hangi ülkenin olduğuna dair detaylar, yazının devamında sunulmuştur.

DOT Coin Nedir?

Polkadot; Blockchain yapılarının kendi aralarında bütünleştirmesi amacıyla geliştirilmiş, açık kaynak kodlu parçalanmış protokol sistemi olup, DOT ise bu sistemin kripto para birimidir ve Web3 Vakfı tarafından geliştirilmiştir.

DOT Coin Hangi Ülkenin? Kim Geliştirdi?

DOT İsviçre merkezli bir kripto birimidir. Polkadot Peter Czaban, Gavin Wood ve Robert Habermeier tarafından kurulmuş ve sisteme ait DOT Coin ise yine bu kişilerce geliştirilmiştir.

DOT Coin Nasıl Alınır?

DOT almak için, Binance borsasından istifade etmek gerekiyor. İşlem yapabilmek için Binance borsası üzerinden bir hesap açarak yatırım miktarınızı hesabınıza yatırabilir ve ‘Kripto Al’ seçeneğini kullanarak, altcoini alabilirsiniz. Veya doğrudan alım ekranından kredi ya da banka kartınızı kullanarak da sorunsuzca DOT Coin alımı gerçekleştirilebilir.

‘Kripto Al’ kısmında gerekli alanların doldurulmasının ardından, alım ekranında coin türü olarak DOT belirlenmeli ve alacağınız miktarı da belirtmelisiniz. Bunlar sağlandıktan sonra alım işlemini onaylayarak, başarılı bir şekilde DOT alımı sağlanacaktır.

DOT (Polkadot) Ne İşe Yarar?

Bonding ve staking hedefleri doğrultusunda çalışan Polkadot, yatırım yapan varlık sahipleri için sistem üzerinden belirli bir sınırı olmayan kontrol imkânı sunmayı hedeflemektedir. Sistemde yapılan düzenlemelerin bazılarında varlık sahibi bulunan kişilerin görüş ve taleplerine de yer verilmesi, sistemin diğer alternatiflerinden biraz daha ayrılmasını sağlıyor.

Dürüstlüğü öne çıkarmak amacında olan staking, sistem üzerinde varlığı bulunan kişilerin ağı kötüye kullanmalarının önlenebilmesi ve iyi niyetli varlık sahiplerinin ödüllendirilmesi şeklinde çalışıyor.

DOT Coin Nereden Alınır?

Aslına bakılırsa birçok kripto para birimine göre, DOT Coin için çok yeni olduğunu söyleyebiliriz. Lakin buna rağmen, dünyanın önde gelen kripto borsalarında DOT öne çıkmayı başararak, rakiplerinden ayrılmıştır.

Günümüzde kripto piyasasının en büyükleri arasında yer alan Coineal, OKEx, Huobi Global ve tabii ki Binance gibi, dev piyasalarda DOT işlemleri yapılabilmektedir. Birimin iyi niyetli varlık sahiplerini ödüllendirmesi ve art niyetli kullanımları önlemek için atmış olduğu adımlar, yatırımcılardan fazlasıyla takdir topluyor. Bunun doğal bir sonucu olarak da kripto birimi, dünya genelinde kısa sürede popüler olmuş ve büyük kripto borsalarında işlem hacmini artırma başarısı göstermiştir.

DOT Coin üzerine hazırladığımız içeriğimizin ardından kripto paralar hakkında daha detaylı bilgiler edinebilmeniz için “Cake Coin nedir?” başlıklı içeriğimizi de okumanızı öneririz.


HABER ETİKETLERİ dotcoinpolkadotdotcoin nedirdot coin nasıl alınır

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama