En Çok Kullanılan Kripto Para Borsaları

En Çok Kullanılan Kripto Para Borsaları

Bitcoin sonrasında ardı arkası kesilmeyen kripto para çeşitleri, farklı platformlarda işlem görerek yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyorlar. Türkiye'de ve dünyada en çok kullanılan kripto para borsaları, ayrıca en güvenilir platformlar olarak da öne çıkıyorlar. 

Dünyada ve Türkiye'de En Çok Kullanılan Kripto Para Borsaları

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan ve en güvenilir kripto para borsaları, şunlardır;

Binance

Dünya genelinde en fazla işlem gören borsaların başında gelmektedir. Borsanın 1 günlük işlem hacmi, yaklaşık 10 milyar doları bulmaktadır.  876 farklı para birimiyle 258 coinin satışının yapıldığı Binance, en güvenilir borsalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Oldukça kullanışlı mobil uygulaması ve düşük komisyon oranları da sağladığı önemli avantajlardır.

Thodex

2017 yılından beri ülkemizde de Koineks adıyla hizmet veren borsa, 2020’den itibaren hizmet ağını genişletmeye başlamıştır. Bu kararın ardından Thodex adını alan borsanın, ülkemizde en fazla çeşitliliğe sahip borsalardan biri olduğu bilinmektedir.

Reklamlarını Türkiye'de Edis, Simge ve Mine Tugay gibi isimlerle yaparak, adından söz ettirmiştir. Ayrıca Türkiye'de ilk defa Bitcoin ATM’si gibi projelerle, ismini bir hayli duyurmaya başlamıştır.

Coinbase Pro

Küresel ölçekte 5 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. En çok tercih edilen kripto para borsaları arasındaki Coinbase Pro, Amerika’nın en büyük borsası olarak bilinir. Günlük 2 milyar doları aşan işlem hacmine sahip platform, dünyanın en güvenilir platformları arasındadır.

Bitfinex

318 çift ile işlemin mümkün olduğu ve 167 coin ile satış yapan bir platformdur. Hong Kong merkezli olan Bitfinex’in, Tehter’in sahibi olduğu bilinmektedir.  Mobil uygulamasını kullanmak için API gereken borsada, onay işleminin uzun olduğu söylenebilir.

Bitstamp

Hızlı ve kullanışlı ara yüzüyle dikkat çekmektedir. Slovenya merkezli olmasına karşın, EU lisansı ile hizmet veren bir borsadır. 318 çift işlem imkânı sunan borsada, 167 coin bulunmaktadır.

Kraken

Dünya genelinde 176 ülkede kullanılan Kraken, Amerika merkezlidir. 226 işlem çifti yapılabilen borsa üzerinde, 49 coin alım satımı yapılmaktadır. 1 günlük işlem hacminin 1 milyar doları geçtiği bilinen Kraken, güvenilir borsalar arasında yer alıyor.

BTCTurk

Türk Lirası ile ilk kripto para işlemi hizmetini veren borsa olarak bilinir. 39 çift üzerinde işlemler yapılan borsa, 14 coin ticaretinin yapıldığı bir platformdur. Günlük işlem hacmi, yaklaşık olarak 250 milyondur. Komisyon oranları yabancılara göre biraz yüksektir ancak güvenilir bir platformdur.

Bitpanda

50’nin üzerinde coin ticaretinin yapıldığı Bitpanda, en çok kullanılan kripto para borsaları arasında sağladığı kolaylıklar ile öne çıkıyor. Viyana merkezli olan platforma Papara, havale ve EFT yöntemleri ile yatırım yapılabilmektedir.

Kucoin

100’ün üzerinde ülkede kesintisiz hizmet vermektedir. 2017 yılında hız ve güvenlik mottosuyla kurulmuştur. 5 milyonu aşan kullanıcı sayısına sahip olan Kucoin, sıklıkla dağıttığı komisyon ve hediyelerle dikkat çekiyor.

Paribu

Bir Türk borsası olan Paribu’nun dünyada ve Türkiye'de en fazla kullanılan kripto para borsaları arasında olması gurur vericidir. Günlük işlem hacmi 200 milyonu aşan borsa, güvenilirliği ile de öne çıkmaktadır.

Kripto paralar üzerine daha ayrıntılı bilgiler edinebilmek adına “Kripto para” kategorimizi takip etmeyi unutmayın.


HABER ETİKETLERİ türkiyede en çok kullanılan kripto borsalarıdünyada en çok kullanılan kripto borsaları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama