İkinci el online oto pazarında en çok satılan markalar hangileri?

İkinci el online oto pazarında en çok satılan markalar hangileri?

Eylül ayında ikinci el online oto pazarında en çok satılan otomotiv markaları arasında Volkswagen, Renault ve Ford aldı.

INDICATA’nın ikinci el online Pazar raporuna göre ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında eylül ayında 191 bin 252 satış gerçekleşti.

Satışlar bir önceki aya oranla yüzde 15 düşse de 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 38 artış gösterdi. 

En çok satılan markalar

Eylül ayında online binek ve hafif ticari araç pazarında en çok satılan marka Volkswagen olurken Alman otomotiv firmasının markasının bu süreçte 29 bin 594 adet satışı gerçekleşti. İkinci sırada 24 bin 490 adetle Renault yer aldı. Üçüncü sıradaki Ford’un ise 19 bin 243 adet satışı gerçekleşti.

İlk 3 markayı sırasıyla Fiat, Opel, BMW, Hyundai, Mercedes Benz, Peugeot ve Toyota izledi. Bu araçların toplam satışları eylül ayında ikinci el online araç pazarının yüzde 77’sini oluşturdu.

En hızlı Hyundai, en yavaş BMW satıldı

Online pazarda en hızlı satılan otomotiv markası Hyundai oldu. Hyundai markça araçlar ortalama 24 günde satıldı. En yavaş satılan marka ise BMW oldu. BMW araçlar ortalama 33 günde satıldı.

Passat zirvede

En çok tercih edilen binek modeli ise Passat oldu. Volkswagen’ın Passat modeli 8 bin 296 adet satılırken bu modeli sırasıyla Renault Clio ve Ford Focus izledi.

Hafif ticari araçlar kategorisinde ise eylül ayında lider Fiat Doblo oldu. Bu markayı Ford Transit /Tourneo Courier, Fiat Fiorino, Ford Transit / Tourneo Connect, Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter, Renault Kangoo, Ford Transit, Pegueot Partner ve Citroen Berlingo izledi.


HABER ETİKETLERİ online araç satış rakamlarıonline otomotiv pazarı rakamları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama