Bankalar depremzedelere kolaylık sağlayacak

Bankalar depremzedelere kolaylık sağlayacak

Yaşanan depremin ardından İzmir’deki depremzedelere bankalar tarafından kolaylık ve destek sağlanacağı Türkiye Bankalar Birliği tarafından duyuruldu.

Türkiye Bankalar Birliği duyurdu 

Türkiye Bankalar Birliği tarafından depremden doğrudan etkilenen ve  gördükleri zarar nedeniyle zorlanan müşterilere bankaların vadesi gelen borçlarında ödenmesinde, yapılandırılmasında ya da ertelenmesinde kolaylık ve destek sağlanacağı duyuruldu.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından konu hakkında yapılan açıklama şöyle;

"İzmir ilimizde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Depremin etkilerinin sınırlı bir alanda kalması tesellimiz olmuştur. Bankalarımız, depremden doğrudan etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere vadesi gelen borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde, yapılandırılmasında gerekli kolaylık ve desteği sağlayacaklardır.

Müşterilerden depremden etkilendiklerini kanıtlayan belgelerle bankaları ile temasa geçmeleri beklenmektedir. Mücbir hali yaşayan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, Risk Merkezi mücbir hal düzenlemesi çerçevesinde yapılması amacıyla gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Risk Merkezi Üyeleri bilgilendirilecektir."


HABER ETİKETLERİ depremzedelere yardımdepremzedelere destek

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama