Ekonomik İstikrar Kalkanı Toplam Destek Tutarı Açıklandı

Ekonomik İstikrar Kalkanı Toplam Destek Tutarı Açıklandı

Koronavirüse karşı verilen ekonomik mücadelede Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında toplam 200 milyar TL destekte bulunulduğu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Bakan Albayrak ayrıca 4.4 milyon aileye bin TL tutarında nakit yardım yapıldığını da duyurdu.

Kovid 19 sağlığı olduğu kadar ekonomileri de önemli ölçüde tehdit ediyor. Tüm dünyada alınan sağlık tedbirleri kadar ekonomik önlemler de gündemin üst sıralarında yer alıyor. Ülkemizde de pandemi döneminden en az şekilde etkilenmek için önemli destek paketleri ekonomimizi ayakta tutuyor. Bu desteklerin rakamları merak ediliyordu ki beklenen açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’dan geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dünyadaki tüm ülkelerin ekonomilerini ciddi oranda olumsuz şekilde etkileyen salgınla mücadele döneminde hayata geçirilen ekonomik önlemler arasında yer alan Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri hakkında bilgi verdi.

Toplam Destek 200 Milyar TL’ye Ulaştı

Koronavirüs’ün ekonomiye olan olumsuz etkilerini engelleme amacıyla kısa çalışma ödeneği, esnaf destek paketi, bireysel ihtiyaç desteği, vergi ötemeleri gibi ekonomik tedbirler kapsamında verilen ekonomik destek toplamda 200 milyar TL’ye ulaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamasından satır başları şöyle;

  • 3 milyon 977 bin vatandaşımıza bugüne kadar 22 milyar 295 milyon lira kaynak sunuldu.
  • Esnafımıza “Esnaf Destek Paketi” ve “Paraf Kart” ile birlikte 16 milyar 861 milyon lira finansman desteği sağlandı.
  • KGF kefaletli işe devam desteğine 143 bin 749 firma başvurdu. Bu firmalardan 119 bin 804 tanesine 107 milyar 412 milyon finansman sağlandı.


HABER ETİKETLERİ ekonomik istikrar kalkanıekonomik destek rakamlarıekonomik destekekonomik destek verileri

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama