Renault tamamen kapanacak mı?

Renault tamamen kapanacak mı?

Koronavirü sebebiyle zor günler yaşayan Renault markası için çok çarpıcı bir iddia geldi. Fransa Ekonomi Bakanı markanın tamamen kapanabileceğini belirtti.

AB Otomotiv Pazarında Satışlar Yüzde 76,3 Düştü

Tüm dünyayı sarsan Covid 19 salgını ve sonrasında alınan tedbirlerin otomotiv sektörüne de olumsuz etkisi büyük oldu. Salgın nedeniyle nisan ayında AB otomobil pazarındaki toplam satışlar bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 76,3 azaldı.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire bir radyo yayınında radyosunda Renault hakkında açıklamalarda bulundu. Le Maire salgın nedeniyle Renault’un ciddi finansal sorunlar yaşadığını belirtti ve markanın tamamen kapanabileceğini ifade etti.

Acil şekilde harekete geçilmesi gerektiğini söyleyen Fransa Ekonomi Bakanı, Renault’un bu durumun üstesinden gelebileceğini söyledi. Le Maire Renault için doğru stratejinin elektrikli araç konusunda dünyanın en iyi üreticilerinden biri haline gelmek olduğunu belirtti.

Fransa ekonomi bakanı ayrıca Renault'nun 5 milyar avro mali destek talebinde bulunduğunu ancak bunu henüz onaylamadığını söyledi.


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama