Restoran ve kafeler için detaylar belli oldu

Restoran ve kafeler için detaylar belli oldu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan ya da hizmetine sadece paket servis olarak devam eden restoran, lokanta kafe gibi iş yerleri ile park, piknik alanları, mesire yerleri ve giyim pazarlarıyla ilgili genelge İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Saat 22’ye kadar hizmet verecekler

Yayınlanan genelgeye göre restoran, kafe, lokanta pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller gibi işletmeler 1 Haziran itibariyle akşam saat 10’a kadar hizmet verebilecek.

Ayrıca aynı tarihten itibaren piknik alanları, mesire yerleri, bahçeler, parklar ve plajlarda kullanıma açılacak.

Sauna ve yüzme havuzları açılıyor

Hamamlar, saunalar, kaplıcalar, yüzme havuzları, SPA merkezleri gibi işletmeler de hizmet vermeye yeniden başlıyor. Söz konusu işletmeler belirlenen kurallara uyması şartıyla saat 22:00’ye kadar müşterilerini ağırlayabilecek.

Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, okey, tavla, iskambil gibi oyunlar oynanamayacağı gibi nargile satışları da gerçekleştirilemeyecek.

Bununla birlikte piknik alanları, sahil bantları, park/bahçe, rekreasyon, mesire ve ören yerlerinde piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma gibi faaliyetler yapılabilecek. Mangal yakmak yasağı ise devam etmekte.

Bu alanlarda doğrudan temasa neden olabilecek oyun ve dans amaçlı canlı müzik faaliyetleri ise gerçekleştirilemeyecek. 


HABER ETİKETLERİ

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama