Türkiye nakit kullanımında tereddüt eden ülkeler arasında ilk sırada

Türkiye nakit kullanımında tereddüt eden ülkeler arasında ilk sırada

ING 13 Avrupa ülkesinde nakit kullanma alışkanlıklarına dair bir araştırma gerçekleştirdi. Türkiye nakit kullanımında tereddüt eden ülkeler arasında ilk sırada yer aldı.

Türkiye’de yüzde 74, Avrupa’da yüzde 48 nakit kullanmaya tereddüt ediyor

Gelişen teknolojilerin etkisi ve koronavirüs salgını tüketicilerin nakit kullanma alışkanlıklarını değiştirmesine neden oldu. ING Grubu için IPSOS tarafından gerçekleştiren araştırmaya ülkemizden katılan katılımcıların yüzde 74’ü nakit kullanımına karşı tereddütlü olduklarını belirtti, Avrupa’daki ülkelerde ise bu oran yüzde 48 oldu.

Katılımcıların yüzde 6’sı pandeminin Türkiye’de nakit kullanımı konusunda bir tereddüt yaratmadığını belirirken Avrupa’da bu oranı yüzde 21 oldu.

Avusturya, Almanya ve Çek Cumhuriyeti nakit kullanırken en az tereddüt eden 3 ülke oldu.

Bu veriler nakit kullanımının yüksek olduğu ülkelerin pandemi sürecinden pek etkilenmedi fakat Türkiye gibi nakit kullanımın azaldığı ülkeleri bu konuda etkilediği gerçeğini ırtaya koyuyor.

Nakit kullanımından uzaklaşmaktan en memnun ülkeyiz

Türkiye’deki katılımcıların yüzde 38’i nakit kullanımından uzaklaşmaktan memnun olduklarını ifade ederken bu alanda Türkiye yine zirvede yer aldı. Nakitten uzaklaşmaktan memnun olan diğer ülkeler ise İspanya ve İtalya oldu.


HABER ETİKETLERİ nakit kullanımınakit kullanan ülkelernakitten uzaklaşan ülkeler

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama