Vatandaşlar döviz aldı, şirketler ise sattı

Vatandaşlar döviz aldı, şirketler ise sattı

Geçtiğimiz hafta döviz hesaplarının genel durumu yatay bir seyir izledi.  Bireysel hesaplarda döviz artışı gerçekleşirken tüzel hesaplarda düşüş yaşandı. Böylece toplam tutarda büyük bir değişim gerçekleşmedi.

Döviz hesaplarında toplam 217 milyar 839 milyon dolar bulunurken bu tutarın yüzde 62’si yani 136 milyar 116 milyon dolar bireysel hesaplarda bulunuyor.

Tüzel hesaplarda ise toplam döviz tutarının yüzde 38’lik kısmı bulunurken bu tutar da 81 milyar 723 milyon dolar ediyor.

Bireyseller aldı, tüzeller sattı

Geçtiğimiz hafta tüzel hesaplardaki toplam döviz tutarı 1 milyar 151 milyon dolar azaldı, buna karşın bireysel hesaplarda 1 milyar 247 milyon dolarlık bir artış gerçekleşti.

Dolar cinsi hesaplar geriledi

Döviz cinslerine göre verilere bakıldığında dolar cinsi hesapların 370 milyon dolar gerilediği görüldü. Bu düşüşle birlikte dolar hesaplarındaki toplam tutar 117 milyar 902 milyon dolara geriledi.

Euro cinsi hesapların dolar karşılığında ise 184 milyon dolar düşüş gerçekleşti ve böylece Euro hesaplarındaki toplam tutarın dolar karşılığı 62 milyar 596 milyon dolara indi.

Diğer döviz türlerindeki hesapların dolar karşılığında da 59 milyon dolar düşüş gerçekleşti. Böylece diğer cinsteki dövizlerin toplam dolar karşılığı 3 milyar 987 milyon dolara düştü.

Kıymetli maden depo hesaplarındaki döviz tutarında ise artış gerçekleşti ve bu hesaplar 33 milyar 354 milyon artarak 709 milyon dolara geldi.


HABER ETİKETLERİ dolar hesaplarıeuro hesaplarıdeğerli maden hesapları

Haber Yorumlarını Göster

0 yorum

Çeviri - Hesaplama